|
2023-02-16 10:20 2023 Kommentera » Ur funkton Okej. Det är nog covid igen. Astman visar sig och jag får be bästa grannen om hjälp att gå hem nya doser för lindring. . . . Skönt med vänner i huset!
Friskt luft genom balkongdörren. Och kolla! Det är ju rätt så städat. Skönt!
Och så har jag gjort en febermiss. Nästa träff i Navestad är ju onsdagen efter sprotlovet. Alltså 1 mars. Mars! Det rusar på nu.

|
![]() |
2023-02-13 10:31 2023 Kommentera » Hemma Hemma och fotar filt och näsduk.
Skriver på olika sociala media att träffen på onsdag är inställd.
Vad finns att klaga på. Varm mugg med honungsvatten och annat som lindrar.
Känns såklart väldigt tråkigt att inte kunna fortsätta vårt fina jobb med husmorsgraffitin i Navestad på onsdag.... Läs mer » |
![]() |
2023-01-28 18:14 2023 Kommentera » Dagar i färg En halv arbetsvecka i huvudstaden.
Inga konstnärer eller affärer namnger jag utan jag
bara suger i mej alla intryck helt respektlöst :) Läs mer » |
![]() |
2023-01-22 16:55 2023 Kommentera » Stor trivselfaktor Jag blev bjuden till vänner på eldhäng!
Här bakas det pinnbröd. Så gott!! Läs mer » |
![]() |
2023-01-10 09:25 2023 Kommentera » Yr Nu vet jag.
Ett avslag på en ansökan som skulle gett 2023 något alldeles alldeles massa bra aktiviteter för många. Men vem är jag som tror att det skulle bli positivt?! Skiiiiit!
När det är skit kan en inte annat än låta det vara så ett tag. Min kropp reagerar med att bli yr. Det var visst... Läs mer » |
![]() |