2009-12-14 09:10:51 Allmänt Utställningen över och snart är det Jul Ja så var det över och galleriet urstädat och skurat. Jag sålde ett par tavlor till i sista momangen..alltid kul. Har de största kvar men det är bra dom kommer att vara bra att ha i skåne till påsken. Har fått tag i en bra lokal att ställa ut i som ligger intill syrrans hus...hon har visserligen en fantastisk lokal också men den är tyvärr för kall för mig att stå i.
Det kommer att bli en hektisk vår med två utställningar efter varandra..så jag hoppas att det går igenom att jag ska få hjälp i jobbet. Har inget hört ännu.
Det blir måsar och landskap och lite blommor i skåne under påskhelgen som är tidig i år och bara blommor och landskap på Galleri 20 sista veckan April.
Förresten så vann jag ett närvaropris på konstlotteriet på Galleri 20 ...det blev en fågel i stengods så himla fin av Betty Kamperin som jag ska ställa ut ihop med i april.
Summa sumarum så känner jag mig nöjd.
God Jul på er mina vänner
Kram Kristina

Kommentera »2009-12-17 GBG Kommentar från: AndersBohman.se En riktigt GOD JUL till dig också Kristina. | ![]() |
|
|